Tablet często postrzegany jest jako niepotrzebny gadżet, który wcale nie stanowi alternatywy dla laptopa. Jest to powszechny błąd, często popełniany przez osoby, które praktycznie nie miały styczności z tym urządzeniem.

Tablet może być bardzo pomocny w nauce, jak również w codziennej pracy. Ekrany dotykowe bardzo przyciągają dzieci. Wiek, w którym dzieci zaczynają mieć styczność z urządzeniami dotykowytmi lub nawet w pełni z nich korzystają, cały czas się obniża. Obecnie już kilkuletnie dziecko jest w stanie w swobodny sposób korzystać z tabletu lub smartfona. Jest to obecnie dość głośny temat, traktujący o właściwym wieku do tego typu zabaw. Dziś jednak skupimy się na innym aspekcie.

Warto zwrócić uwagę, że tablety są świetnymi pomocnikami w nauce – potwierdzają to wyniki badań. Dzieci, które w szkole podczas zajęć korzystają z tabletów, przykuwają do zajęć zdecydowanie większą uwagę. Z wcześniej wspomnianych badań wynika, że dzieci korzystający z tabletów zdecydowanie bardziej interesują się czytaniem książek, do których mają dostęp na swoich urządzeniach mobilnych. Ponad 40% dzieci używa tabletów do czytania książek, a ponad 50% do wyszukiwania informacji. Często zdarza się również, że uczniowie na tabletach wykonują notatki.

Warto zaznaczyć, że z każdą chwilą te liczby rosną. Wpływa na to coraz większa dostępność do urządzeń mobilnych, obniżka cen oraz coraz większe zainteresowanie nowymi technologiami. W niektórych krajach europejskich, część szkół rezygnuje z tradycyjnych podręczników i wprowadza nauczanie za pomocą materiałów elektronicznych.

  • Czy wiesz co to wykusz?

    Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
  • Naturalne odmładzanie – lifting hybrydowy

    Starzenie, to naturalny proces, którego widocznym efektem są m.in. zmarszczki. Wraz z lata…
  • Ekologiczne budownictwo

    O ekologii mówi się dzisiaj naprawdę wiele, z roku na rok wzrasta także świadomość społecz…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Edukacja

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czy wiesz co to wykusz?

Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…