Tablet często postrzegany jest jako niepotrzebny gadżet, który wcale nie stanowi alternatywy dla laptopa. Jest to powszechny błąd, często popełniany przez osoby, które praktycznie nie miały styczności z tym urządzeniem.

Tablet może być bardzo pomocny w nauce, jak również w codziennej pracy. Ekrany dotykowe bardzo przyciągają dzieci. Wiek, w którym dzieci zaczynają mieć styczność z urządzeniami dotykowytmi lub nawet w pełni z nich korzystają, cały czas się obniża. Obecnie już kilkuletnie dziecko jest w stanie w swobodny sposób korzystać z tabletu lub smartfona. Jest to obecnie dość głośny temat, traktujący o właściwym wieku do tego typu zabaw. Dziś jednak skupimy się na innym aspekcie.

Warto zwrócić uwagę, że tablety są świetnymi pomocnikami w nauce – potwierdzają to wyniki badań. Dzieci, które w szkole podczas zajęć korzystają z tabletów, przykuwają do zajęć zdecydowanie większą uwagę. Z wcześniej wspomnianych badań wynika, że dzieci korzystający z tabletów zdecydowanie bardziej interesują się czytaniem książek, do których mają dostęp na swoich urządzeniach mobilnych. Ponad 40% dzieci używa tabletów do czytania książek, a ponad 50% do wyszukiwania informacji. Często zdarza się również, że uczniowie na tabletach wykonują notatki.

Warto zaznaczyć, że z każdą chwilą te liczby rosną. Wpływa na to coraz większa dostępność do urządzeń mobilnych, obniżka cen oraz coraz większe zainteresowanie nowymi technologiami. W niektórych krajach europejskich, część szkół rezygnuje z tradycyjnych podręczników i wprowadza nauczanie za pomocą materiałów elektronicznych.

 • usuwanie zmarszczek

  Jak szybko zlikwidować zmarszczki?

  Czy jest możliwe wygładzenie zmarszczek w 20 minut? Jedynie tyle wystarczy, aby wykonać za…
 • Wybór odpowiedniej szkoły jazdy

  Z roku na rok rośnie liczba osób pragnących zdobyć prawo jazdy Bydgoszcz jest miastem, w k…
 • Polskie kino

  Coraz częściej mówi się, że polskie kino jest słabe. Nie można jednak się z tym zgodzić &#…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Edukacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także

Jak szybko zlikwidować zmarszczki?

Czy jest możliwe wygładzenie zmarszczek w 20 minut? Jedynie tyle wystarczy, aby wykonać za…