Od kilku miesięcy trwała cała saga związana z przenosinami gwiazdora Atletico Madryt do innego czołowego klubu. Chodzi oczywiście o Antoine’a Griezmanna, który sam wcześniej dawał sygnały, że w obecnym okienku transferowym będzie chciał opuścić madrycki klub. Na takie słowa na pewno miała wpływ decyzja FIFA o zakazie transferowym.

Kiedy jeszcze kilka dni temu niemal pewny wydawał się transfer Francuza do Anglii, gdzie najprawdopodobniej miał zagrać w Manchesterze United, to obecnie wszystkie tego typu informacje wydają się był zwykłą kaczką dziennikarską.

W momencie, kiedy FIFA potwierdziła nałożenie kary na klub, a kolejne odwołania nie przyniosły oczekiwanego skutku, sytuacja w gwiazdy Atletico diametralnie się zmieniła. Jest to jednak zawodnik, który dużo zawdzięcza temu klubowi i w obecnej sytuacji jego odejście mogłoby przynieść tragiczne skutki, ponieważ władze klubu nie mogłyby sprowadzić żadnego zawodnika na zastępstwo.

Griezmann ogłosił, że wraz ze swoim doradcą doszedł do wniosku, że w obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się jego klub, nie może zdecydować się na transfer i najlepiej będzie, jeśli przynajmniej na przyszły sezon zostanie w drużynie z Madrytu. Jest to ciężki czas dla całego klubu i jego odejście mogłoby doprowadzić do utracenia statusu topowej drużyny w Europie.

Francuski piłkarz ma w swojej umowie zapisaną klauzulę wykupu w wysokości 100 mln euro.

  • Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

    Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…
  • Refinansowanie domu

    Jeśli chcesz refinansować kredyt hipoteczny, będziesz musiał współpracować z rzeczoznawcą …
  • Czy wiesz co to wykusz?

    Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…