Chętnie jeździmy nad morze, nawet nasz krajowy Bałtyk. Nie wszyscy jednak mają świadomość jak możemy wspomóc nasze zdrowie dzięki morzu – i to nie tylko latem. Terapie z użyciem darów morza – nie ryb, a alg i soli morskiej zwane są thalasoterapią. Nadmorskie powietrze sprzyja nie tylko astmatykom, choć jest niewskazane dla osób z problemami z sercem, niewydolnością krążenia czy nowotworami. Algi zaś i inne wodorosty oraz zabiegi na skórę z soli morskiej sprawdzają się przy problemach skórnych – w tym łuszczycy. W warunkach naturalnych działają najskuteczniej, lepiej niż w gabinetach odnowy biologicznej. Okłady z alg i wodorostów, bogate w sód i potas, wspomagają regulację poziomu wody w organizmie i zwalczają zatrzymywanie płynów.

Co leczyć thalasoterapią?

Thalasoterapia sprawdza się przy problemach z niską odpornością, bezsennością, niedoczynnością tarczycy, reumatyzmem, nadwagą. Działa kojąco – szczególnie na zestresowanych, obniża napięcie mięśni i pogłębia oddech. Organizm jest zmuszony do reagowania na specyficzny nadmorski klimat, środowisko mikrobiologiczne oraz duże skoki ciśnienia czy prędkości wiatru, co wymusza reakcję organizmu – pobudzenie, lepszą termoregulację, sprawniejsze działanie układów wewnętrznych i szybszą regenerację.

Nad morzem powietrze jest wolne od pyłków i zanieczyszczeń, a wysokie ciśnienie atmosferyczne usprawnia dopływ tlenu do organizmu. Zazwyczaj chorzy na pyłkowicę i inne alergie wziewne, którzy regularnie jeżdżą nad morze, po powrocie zażywają znacznie mniej farmaceutyków. Sam jod działa leczniczo – wspomaga leczenie łuszczycy, wysusza i działa bakteriobójczo. Jeśli chcesz się w tej kwestii poradzić specjalisty, warto sprawdzić https://alergoderm.pl

Łatwiejsze oddychanie

Oskrzela i płuca otrzymują w powietrza aerozol solankowy, który odżywia śluzówkę dróg oddechowych, wspomaga produkcję śluzu, który z kolei pomaga usuwać zanieczyszczenia z układu oddechowego.
Pływanie w morzu m.in. przyspiesza przemianę materii, ułatwia tym samym oczyszczanie organizmu z toksyn, a morska słona woda działa na skórę antybakteryjne, przeciwwirusowo i antygrzybiczo, odżywia ją,  nawilża i wygładza – zatem zarówno dezynfekuje, jak i leczy skórne schorzenia (jak łuszczyca).

  • Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

    Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…
  • Refinansowanie domu

    Jeśli chcesz refinansować kredyt hipoteczny, będziesz musiał współpracować z rzeczoznawcą …
  • Czy wiesz co to wykusz?

    Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Zdrowie
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…