Należy wystrzegać się mieszkań w blokach z wielkiej płyty, które nie zostały jeszcze ocieplone. Ludzie stosunkowo rzadko zwracają na to uwagę i nie są świadomi ile może wynieść ogrzanie nawet 2-pokojowego mieszkania (według szacunków może być to więcej niż 2,5 tys. rocznie).

Z wyliczeń wynika, że ogrzanie mieszkania w ocieplonym bloku jest dwa razy tańsze, niż tego, gdzie ocieplenia brakuje. Już całkowicie niekorzystnie wielka płyta wypada w porównaniu z mieszkaniami budowanymi w nowoczesnej technologii monolitycznej. Sprawdź: Deweloper Bydgoszcz Różnica między kosztem ogrzewania może wynieść nawet 120 %. Według badań najwięcej ciepła ucieka przez ściany, dach oraz okna.

Została przeprowadzona wnikliwa analiza cen ogrzewania w spółdzielniach na przestrzeni całego roku. Jeśli chodzi o Warszawę, to za ogrzanie 1m. kw w blokach budowanych technologią monolityczną należy zapłacić ok. 20 zł. Cena w bloku ocieplonym z wielkiej płyty jest o 5 zł droższa, ponieważ wynosi 25 zł. Cena nieocieplonego bloku na tym tle wypada naprawdę fatalnie. Za ogrzanie 1 m. kw. kosztuje tam aż ok. 50 zł.

Niestety, właściciele mieszkań bardzo często nie zdają sobie sprawy z tak kolosalnej różnicy cen. Gdyby miałaby być to zapłata jednorazowa, to świadomość lokatorów byłaby zapewne większa, jednakże suma sięgająca ponad 2500 zł jest wliczana do czynszu proporcjonalnie przez 12 miesięcy. W takim wypadku powyższe koszta są mniej odczuwalne.

Warto więc przed kupnem mieszkania zwrócić uwagę na ten niezmiernie ważny element, który rocznie może kosztować nas całkiem sporo pieniędzy.

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Mieszkanie
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Wskazówki dotyczące trądziku różowatego

Rozważ użycie żelu brymonidynowego Brimonidine to zupełnie inny rodzaj leczenia trądziku r…