Należy wystrzegać się mieszkań w blokach z wielkiej płyty, które nie zostały jeszcze ocieplone. Ludzie stosunkowo rzadko zwracają na to uwagę i nie są świadomi ile może wynieść ogrzanie nawet 2-pokojowego mieszkania (według szacunków może być to więcej niż 2,5 tys. rocznie).

Z wyliczeń wynika, że ogrzanie mieszkania w ocieplonym bloku jest dwa razy tańsze, niż tego, gdzie ocieplenia brakuje. Już całkowicie niekorzystnie wielka płyta wypada w porównaniu z mieszkaniami budowanymi w nowoczesnej technologii monolitycznej. Sprawdź: Deweloper Bydgoszcz Różnica między kosztem ogrzewania może wynieść nawet 120 %. Według badań najwięcej ciepła ucieka przez ściany, dach oraz okna.

Została przeprowadzona wnikliwa analiza cen ogrzewania w spółdzielniach na przestrzeni całego roku. Jeśli chodzi o Warszawę, to za ogrzanie 1m. kw w blokach budowanych technologią monolityczną należy zapłacić ok. 20 zł. Cena w bloku ocieplonym z wielkiej płyty jest o 5 zł droższa, ponieważ wynosi 25 zł. Cena nieocieplonego bloku na tym tle wypada naprawdę fatalnie. Za ogrzanie 1 m. kw. kosztuje tam aż ok. 50 zł.

Niestety, właściciele mieszkań bardzo często nie zdają sobie sprawy z tak kolosalnej różnicy cen. Gdyby miałaby być to zapłata jednorazowa, to świadomość lokatorów byłaby zapewne większa, jednakże suma sięgająca ponad 2500 zł jest wliczana do czynszu proporcjonalnie przez 12 miesięcy. W takim wypadku powyższe koszta są mniej odczuwalne.

Warto więc przed kupnem mieszkania zwrócić uwagę na ten niezmiernie ważny element, który rocznie może kosztować nas całkiem sporo pieniędzy.

  • W czym pijemy Yerba mate?

    Matero – jest to naczynko wykonane z naturalnego owocu, a dokładnie z jego zdrewniałej czę…
  • Nowa jakość obrazu

    Nowe telewizory posiadają dziś sterownik cyfrowego przetwarzania obrazu, dzięki którym jak…
  • Narodziny kina popularnonaukowego

    Czy wiecie, że jeden z pierwszych filmów, który można zakwalifikować do kategorii popularn…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także

W czym pijemy Yerba mate?

Matero – jest to naczynko wykonane z naturalnego owocu, a dokładnie z jego zdrewniałej czę…