Pobyt w hotelu to z pewnością duże przeżycie nie tylko dla psa, ale także dla jego właściciela. Jak wiadomo, psy to nasi najlepsi przyjaciele, więc spędzamy w ich towarzystwie bardzo dużo czasu.  Dlatego rozłąka z pupilem może okazać się być dla nas bardzo trudna. Poniżej lista rzeczy, o których należy pamiętać zostawiając psa, na przykład w hotelu dla psów w Chełmnie.

Co należy spakować?

Do hotelu, w którym nasz pupil będzie przebywać należy dostarczyć książeczkę zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami. Jeżeli pies choruje lub dokuczają mu raz na jakiś czas nieprzyjemne dolegliwości, warto dołączyć kartkę z informacją o tym oraz z podpowiedziami, co mu w takich momentach pomaga. Obowiązkowo należy spakować leki i suplementy, które pies otrzymuje, a także informacje o ich dawkowaniu.

Pies podczas takiego pobytu powinien posiadać swoją obrożę lub szelki i smycz. Jako właściciel wiesz jakie są najodpowiedniejsze dla Twojego psiaka. Z pewnością przydadzą się podczas spacerów z nowym, tymczasowym opiekunem. Jeżeli chodzi o karmę, w większości hotelów również należy dostarczyć tę, którą na co dzień spożywa zwierzak. Wszelkie zmiany w diecie mogłyby być ryzykowne w takim okresie dla psa. Pomoże to uniknąć dodatkowych problemów jelitowych u psa. Jeżeli pies jest alergikiem również należy o tym poinformować.

Aby pies czuł się raźniej i miał przy sobie cząstkę swojego domu, warto spakować jego ulubione zabawki. Na pewno ucieszy się, kiedy będą w nowym miejscu razem z nim. Jeżeli wiesz, że Twój pupil jest przyzwyczajony do swojego legowiska/ kocyka to również można je spakować. Gdy będzie mieć blisko nasz zapach oraz domu na pewno będzie spokojniejszy.

Odpowiednie przygotowanie psiej wyprawki na pewno korzystnie wpłynie na jego pobyt w psim hotelu, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że czegoś mu brakuje.

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Różne
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Kolor mieszkania wpływa na atrakcyjność

Czy wiesz, że jest coś takiego jak kolor roku? Pantone Color Institute, konsultanci ds. Ko…