Nie każdy krem do twarzy przeznaczony do cery naczynkowej jest równie skuteczny. Jego działanie jest ściśle uzależnione od ilości odpowiednich składników aktywnych. Dlatego zanim kupimy kremy na twarz naczynkową, powinniśmy dokładnie przestudiować jego zawartość.

Cera naczynkowa charakteryzuje się również dużą wrażliwością, dlatego osoby z tzw.” pajączkami”, powinny kupować kremy do twarzy głównie w aptekach, gdzie sprzedaje się dermokosmetyki. Najważniejszymi składnikami jakie powinny posiadać dobre kremy do twarzy są witaminy Ci K, które wzmacniają naczynia krwionośne i zapobiegają ich pękaniu. Bardzo ważne są w kremach składniki roślinne. Jednym z najbardziej znanych i skutecznych jest arnika górska, która nie tylko wzmacnia naczynia krwionośne, ale również je obkurcza. Jej działanie szczególnie widać na siniakach. Jeśli zastosujemy na niego krem do twarzy z arniką, siniak zdecydowanie szybciej się wchłonie. Częstym składnikiem roślinnym jest również wyciąg z kasztanowca, szczególnie stosowany w preparatach na żylaki nóg oraz nagietek. Warto jednak zaczerpnąć specjalistycznej wiedzy, w czym na pewno pomoże dermatolog Bydgoszcz

Musimy wiedzieć, że już popękanych naczynek nie da się usunąć kremem. Skuteczna jest tylko metoda laserowa. Kremy do twarzy mogą jedynie delikatnie zniwelować ich widoczność, zwłaszcza jeśli zawierają zielony pigment, który optycznie neutralizuje czerwony kolor.

Załaduj więcej od Redaktor
 • usuwanie zmarszczek

  Jak szybko zlikwidować zmarszczki?

  Czy jest możliwe wygładzenie zmarszczek w 20 minut? Jedynie tyle wystarczy, aby wykonać za…
 • Światłoterapia

  Światłoterapia ma szerokie zastosowanie w medycynie sportowej. Wykorzystujemy ją przy uraz…
 • Kilka słów o tajemniczym Q10

  Koenzym Q10 to substancja znajdująca się w mitochondriach komórek czyli tam, gdzie rodzi s…
Załaduj więcej w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także

Ceny mieszkań nadal pozostają wysokie

Analitycy rynku nieruchomości oceniają, iż ceny dużych lokali, jakie widnieją w katalogach…