Niestety w dalszym ciągu nawet gdy posiadamy otrzymaną od lekarza receptę na zakup medycznej konopi, nie ma najmniejszych szans na to by zakupić ją w polskich aptekach.

Pomimo ustawy jaka dopuszcza sprzedaż leków bazujących i opartych na medycznej marihuanie, która weszła w życie 4 miesiące temu nie przynosi ona na chwilę obecną żadnego adekwatnego efektu. Przede wszystkim aby doszło do dystrybucji i importu takiego leku w danej aptece, firma decydująca się na taki krok musi złożyć wniosek do URPL, a do dnia dzisiejszego ani jeden wniosek nie wpłynął.

Gazeta Prawna przypomina, iż pełen pakiet legislacyjny w tym aspekcie istnieje od połowy grudnia 2017 roku, a sama ustawa weszła w życie dnia 1 listopada tego samego roku, następnie podjęto rozporządzenie wykonawce. Jego najważniejszym celem było sprecyzowanie wszystkich treści jakie zawiera sam wniosek, oraz szeregu niezbędnej dokumentacji która musi być dołączona do wspomnianego wniosku o dopuszczenie surowca wykorzystywanego w recepturach do obrotu. Prezes URPL, Wyrobów Medycznych oraz Produktów Biobójczych Grzegorz Cesak informuje, że taka procedura w tego typu sytuacjach ma zawsze swoiste miejsce.

Dlatego pozostaje nam nic innego jak czekanie na reakcję samych aptekarzy, zgłaszanie im potrzeby stworzenia takiego produktu i podkreślanie wagi samego problemu. Może dzięki temu reakcja w tym kierunku będzie dużo szybsza i przyniesie zamierzony co do tego efekt. Możesz kupić leganie nasiona konopi w sklepie Green-Seeds.pl.

Załaduj więcej od Redaktor
  • Alergia na jad owadów

    Alergia uznawana jest za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Nie ma przyjemnych chorób, jedna…
  • Czym jest thalasoterapia?

    Chętnie jeździmy nad morze, nawet nasz krajowy Bałtyk. Nie wszyscy jednak mają świadomość …
  • Metodyka alergologa i dermatologa

    W organizmie ludzkim i w jego otoczeniu istnieje pole elektromagnetyczne. EKG, EEG –…
Załaduj więcej w Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Ekologiczne budownictwo

O ekologii mówi się dzisiaj naprawdę wiele, z roku na rok wzrasta także świadomość społecz…