Weebly traci 43 miliony rekordów z danymi użytkowników

Użytkownicy kreatora stron internetowych Weebly powinni możliwie szybko zmienić hasto. Serwis poinformował, że przestępcy mogli wykraść dane użytkowników, którzy zarejestrowali się przed 1 marca 2016. Wykradziono adresy elektroniczne, adresy IP, nazwy użytkownika i hasła.

Evony Gaming: kradzież 33 milionów informacji

Złodzieje złamali zabezpieczenia Evony Gaming, dostawcy mobilnej gry Evony: Age II, i wykradli dane 33 milionów graczy. Obok danych użytkowników i adresów elektronicznych wykradziono również hasta w formie skrótowej – które łatwo złamać. Cyberprzestępcy mogli już rozszyfrować część haseł.

bahn.business: luka ujawnia dane klientów

Tym razem wyjątkowo nie wskutek kradzieży, a bolesnej wpadki programistycznej ujawnione zostały dane użytkowników portalu bahn.business. Firmy przez specjalne linki mogły dawać pracownikom możliwość samodzielnej rezerwacji biletów. W tym linku można było zmieniać parametry i w rezultacie korzystać z danych innych przedsiębiorstw. Kolej wyłączyła już tę funkcję.

PayPal: luka w hastach

Serwis płatniczy PayPal usunął słaby punkt w swojej dwuczynnikowej implementacji. Użytkownicy mogli za pomocą serwera web proxy zmanipulować pytanie zabezpieczające w trakcie uwierzytelniania, aby obejść dodatkowe zabezpieczenie. Luka została zamknięta w połowie października, ofiar nie byto.

Google: luka w kernetu Apple

Ekspert od bezpieczeństwa z firmy Google znalazł lukę w opracowanym przez Apple’a kernetu XNU używanym w Mac OS i iOS. Hakerzy mogli wykorzystać lukę do wyjścia z piaskownicy i zapewnienia sobie większych uprawnień dostępowych. Luka została zamknięta w Mac OS Sierra 10.12.1 i iOS 10.1, starsze wersje są podatne na atak.

Załaduj więcej od Redaktor
 • Wózki magazynowe

  Wózki magazynowe i ich funkcje

  Wyposażenie magazynu Nie da się ukryć, że w każdym magazynie poza regałami znajdziemy takż…
 • Od czego zacząć przebudowę starego domu?

  Od czego zacząć przebudowę starego domu? Stary dom, który wygląda na taki, który można jed…
 • Wybory konsumenckie

  Marketing to ciężki kawałek chleba. W przypadku marek lub produktów typowo polskich lub ty…
Załaduj więcej w Technologie

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Remont mieszkania z ograniczonym budżetem

Chcesz odnowić swój dom, ale nie chcesz wydawać dużych pieniędzy? Jeśli nie masz pojęcia, …