W organizmie ludzkim i w jego otoczeniu istnieje pole elektromagnetyczne. EKG, EEG – to przykłady rejestrowania tego pola. Niemiecki fizyk laureat nagrody Nobla-profesor Heisenberg stwierdził, że energia elektromagnetyczna jest podstawową energią, od której zależy życie organizmu. Jest ona nadrzędna w stosunku do reakcji biochemicznych, dzięki którym żyjemy. Wszelkie zaburzenia funkcjonowania organizmu wynikają z zakłóceń w polu elektromagnetycznym. Istnieje bardzo wiele czynników, które powodują te zakłócenia. Mogą to być np. zanieczyszczenia powietrza, chemia w pożywieniu, stresy, alergeny, nikotyna. Człowiek zdrowy o niezakłóconym polu emituje tylko fizjologiczne (prawidłowe) fale elektromagnetyczne. Na skutek zadziałania czynnika zakłócającego w organizmie powstają pewne drgania patologiczne. Następuje emisja patologicznych fal elektromagnetycznych związanych z danym zakłóceniem (np. fal jakiegoś alergenu).

Terapia antynikotynowa polega na wygaszeniu w polu elektromagnetycznym pacjenta fal związanych z nikotyną. Wiadomo z zasad fizyki, że fale można wygasić nakładając na nie takie same lecz odwrócone fale, czyli ich lustrzane odbicie. Aby uzyskać takie fale do terapii potrzebna jest próbka nikotyny (pacjent przynosi ze sobą do połowy papieros oraz popiół). Jest ona umieszczona w elektrodzie pucharowej na wejściu do aparatu. Fale z niej są przesyłane do urządzenia, gdzie są inwertowane (czyli odwracane) i przez elektrody na wyjściu doprowadzane do pacjenta, u którego następuje wygaszenie fal nikotynowych. Jeśli interesuje Cię ta tematyka, warto sprawdzić https://alergoderm.pl

Po terapii organizm już nie emituje patologicznych fal elektromagnetycznych związanych z nikotyną tak, jak nie emituje ich organizm osoby niepalącej, a efektem tego jest brak głodu nikotynowego. Organizm nie będzie domagał się już nikotyny do normalnego funkcjonowania. Pacjenci po terapii relacjonują, że czują się tak jakby papierosy dla nich nie istniały. Nie odczuwają charakterystycznego ssania nawet podczas picia kawy, alkoholu ani nawet w towarzystwie osób palących ( a więc w takich sytuacjach, w których zazwyczaj pali się więcej ). Wielu pacjentów zgłasza zmniejszenie napięcia nerwowego oraz poprawę snu.

Terapia przeznaczona jest tylko dla osób, które zdecydowały się definitywnie zerwać z nałogiem. Ci, którzy zgłaszają się pod presją, zmuszone przez rodzinę, czy lekarza do zerwania z nałogiem, a sami nie mają zamiaru rozstać się z papierosami- po terapii nadal palą, pomimo, że terapia była skuteczna i zlikwidowano u nich głód nikotynowy. Niestety brak tego głodu nie stanowi przeszkody w paleniu dla tych, którzy chcą to robić. Tak więc warunkiem powodzenia terapii jest świadoma decyzja pacjenta o definitywnym rozstaniu z nałogiem.

U osób, które lubiły palić i którym palenie sprawiało przyjemność mogą po terapii wystąpić chęci zapalenia. Nie ma to jednak nic wspólnego z głodem nikotynowym. Są to jedynie myśli, natomiast głód jest to manifestowanie potrzeby nikotyny przez organizm: ssanie w żołądku, ból żołądka, ból głowy, drżenie rąk, podwyższona temperatura, rozdrażnienie, ogólna nerwowość. Te objawy po terapii nie występują.

Może się zdarzyć, że jakiś organizm potrzebuje dwóch terapii do wygaszenia głodu nikotynowego, zdarza się to jednak bardzo rzadko. Na terapię zgłasza się wiele osób, które paliły 60-80 papierosów dziennie i wystarcza im jedna terapia, aby pozbyć się nałogu. Całkowite zablokowanie działania terapii może spowodować ciężka alergia u pacjenta, grzybica, duże obciążenie metalami ciężkimi lub obciążenie geopatyczne. Są to jednak bardzo nieliczne przypadki. Ponad 90% osób zgłaszających się na terapię uzyskuje zlikwidowanie głodu nikotynowego. Zdarza się, że pozytywny efekt zabiegu nie został osiągnięty z powodu błędnego zrozumienia przez pacjenta celu i istoty terapii. Mylnie uważa on, że zabieg nie był skuteczny, ponieważ przy próbie zapalenia papierosa nic się nie działo. To oczywiste, że nic się nie będzie działo, ponieważ celem terapii nie jest wywołanie sensacji i zaburzeń w organiźmie lecz zlikwidowanie głodu nikotynowego. Faktem jest, że u niektórych pacjentów po próbie zapalenia występuje pieczenie w gardle, niesmak, u innych odruch wymiotny, zawroty głowy ;ale nie u wszystkich, ponieważ wśród niepalących występują różne reakcje na papierosy.

Po terapii nie wolno zapalić ani jednego papierosa, ponieważ nikotyna znów zakłóci pole elektromagnetyczne człowieka. W organiźmie wytworzą się patologiczne fale związane z tym zakłóceniem i powstanie głód nikotynowy.

Aby terapia była skuteczna należy przestrzegać zaleceń: przez trzy dni nie wolno pić kawy, mocnej herbaty, alkoholu, należy unikać słodkich napojów gazowanych i żywności zawierającej duże ilości konserwantów. Trzeba natomiast pić duże ilości wody mineralnej niegazowanej(1,5-2 litra) i brać częstsze prysznice. Terapia pobudza organizm do oczyszczania. Zostają uwolnione złogi toksyn zalegających w komórkach, które krążąc po organiźmie mogą spowodować chwilowe pogorszenie samopoczucia ( bóle, zawroty głowy, łamanie ). Trzeba je więc jak najszybciej usuwać. Biorąc prysznice usuwamy toksyny wydalane z potem przez skórę (w pierwszych dniach po terapii może wystąpić zwiększona potliwość i bardziej intensywny zapach nikotyny na skórze ) , a pijąc wodę mineralną wspomagamy czynność wydalniczą nerek. Jeżeli pacjent nie zastosuje się do zaleceń i nie będzie pił wody mineralnej, a będzie pił kawę lub alkohol to zamiast wypłukiwać stare toksyny dołoży nowe co spowoduje zaburzenie procesu oczyszczania organizmu, a w konsekwencji zablokowanie terapii ( będzie nieskuteczna).

Terapia nie likwiduje odruchu sięgania po papierosy, dlatego nie należy trzymać ich pod ręką. Najlepiej całkowicie się ich pozbyć.

Najczęstszym błędem popełnianym przez pacjentów wyleczonych z głodu nikotynowego jest sięganie po papierosy, aby zobaczyć co się będzie działo, gdy zapalą (nie zważając na to, że organizm się nie domaga nikotyny). Nic się nie będzie działo oprócz tego, że na nowo wciągną się w nałóg.

Zdarza się , że pacjenci zgłaszają się na terapię po raz drugi. Są to osoby, u których pierwszy zabieg był skuteczny, głód został zlikwidowany, organizm nie domagał się nikotyny i zupełnie niepotrzebnie sięgnęły po papierosy (np. dały się namówić i zapaliły dla towarzystwa, próbowały sprawdzić jaka będzie reakcja organizmu, gdy zapalą lub trzymały papierosy pod ręką i zapaliły odruchowo, bezwiednie).Po drugiej terapii większość z tych osób już nie wraca do nałogu.

Terapia trwa 15 minut. Pacjent jest połączony z aparatem za pomocą elektrod, przez które przepływają fale elektromagnetyczne nieodczuwalne dla człowieka.

Terapia biorezonansowa jest bardzo skuteczna w leczeniu alergii. Odczulanie polega na wygaszeniu w polu elektromagnetycznym pacjenta drgań patologicznych związanych
z danym alergenem. Po terapii pacjent może kontaktować się z alergenem już bez występowania w organiźmie objawów chorobowych.

 • Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

  Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…
 • Refinansowanie domu

  Jeśli chcesz refinansować kredyt hipoteczny, będziesz musiał współpracować z rzeczoznawcą …
 • Czy wiesz co to wykusz?

  Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
Załaduj więcej od Redaktor
 • Naturalne odmładzanie – lifting hybrydowy

  Starzenie, to naturalny proces, którego widocznym efektem są m.in. zmarszczki. Wraz z lata…
 • Alergia na jad owadów

  Alergia uznawana jest za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Nie ma przyjemnych chorób, jedna…
 • Czym jest thalasoterapia?

  Chętnie jeździmy nad morze, nawet nasz krajowy Bałtyk. Nie wszyscy jednak mają świadomość …
Załaduj więcej w Zdrowie
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…