„Deweloperzy Bydgoszcz” – gdy w czasie dyskusji pada to hasło pierwsze skojarzenia wędrują w kierunku Nordic Development, obecnie chyba najbardziej rozpoznawalnego dewelopera działającego na lokalnym rynku. Jednak nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz i to w najwyższym budynku nie tylko w mieście, ale całym regionie nie będą dziełem skandynawskiego inwestora, tylko KWK Construction – lokalnego dewelopera z kilkunastoletnim doświadczeniem w budownictwie wielorodzinnym.

Powstający w pobliżu hali widowiskowo-sportowej 65 metrowy, 20 piętrowy apartamentowiec w którym mieszkańcy najwyższych kondygnacji będą mogli podziwiać z okien i balkonów swoich mieszkań nie tylko Brdę, ale również znaczną część miasta już dzisiaj cieszy się pozytywnym odbiorem – pierwszych kilkanaście mieszkań sprzedano jeszcze przed wbiciem symbolicznej, pierwszej łopaty. Budynek wyróżnia nie tylko nowoczesna, ciekawa architektura. Największe poruszenie wzbudził fakt umieszczenia na ostatnich czterech piętrach dwupoziomowych apartamentów – największe z nich mają aż 200 metrów kwadratowych.

Warto zwrócić uwagę na odejście w finalnym projekcie od pierwotnej, bardzo kontrowersyjnej formy budynku, przypominającej nieco rozwiązania wykorzystywane wiele lat wcześniej przy konstruowaniu bloków z wielkiej płyty. Na szczęście interwencja odpowiednich komórek Urzędu Miasta doprowadziła do zaakceptowania ich krytycznych uwag przez inwestora, skutkując głębokimi zmianami w projekcie, dzięki którym – jeżeli prace nie napotkają na nieprzewidziane problemy – już w 2018 roku będziemy mogli szczycić się nową wizytówką miasta, wpisującą się znakomicie w koncepcję „metropolizacji” stolicy województwa. Pozostali deweloperzy w Bydgoszczy będą musieli się zmierzyć z wysoko postawioną poprzeczką. Odpowiedzią Nordic Development na dzieło KWK Construction ma być Nordic Astrum – odznaczający się finezyjnymi kształtami, nieco niższy od River Tower, apartamentowiec położony również nad brzegiem Brdy, nieopodal Ronda Bernardyńskiego.
Czy w Bydgoszczy w końcu rozpoczyna się wyścig „w górę”? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych lat. Cieszy natomiast fakt, że po wielu dekadach jedno z największych polskich miast doczeka się w końcu pierwszego wysokościowca z prawdziwego zdarzenia.

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Mieszkanie
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Kolor mieszkania wpływa na atrakcyjność

Czy wiesz, że jest coś takiego jak kolor roku? Pantone Color Institute, konsultanci ds. Ko…