Oprócz węglowodanów, białka i tłuszczu nasz organizm potrzebuje niezbędnych substancji: witamin i minerałów. Zbilansowana dieta zazwyczaj zapewnia wszystko, czego potrzebujesz. Istnieją jednak sytuacje, w których konieczne może być pozyskanie niezbędnych minerałów i pierwiastków śladowych za pomocą suplementów diety. Zwłaszcza od 50 roku życia zwykle spada zapotrzebowanie na energię. Jednak zapotrzebowanie na niezbędne substancje pozostaje takie samo. Suplementy diety mogą pomóc w zapewnieniu dostaw niezbędnych substancji bez przybierania na wadze. Sprawdź: Przychodnia Nowy Fordon Bydgoszcz

Pięć mitów żywieniowych

 1. Surowe jedzenie jest najzdrowsze

Niekoniecznie. Ciało nie zawsze może rozerwać ściany komórkowej roślin. Czasem dopiero po ogrzaniu cennych substancji witalnych organizm może z nich skorzystać, np. w wypadku beta-karotenu z marchwi.

 1. Późny posiłek jest niezdrowy

To nie jest prawda. Obowiązuje zasada: Przy odchudzaniu decydujący jest bilans kalorii, a nie czas jedzenia.

 1. Czekolada sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy

Zbyt dobre by było prawdziwe! Nie ma naukowych dowodów na to, że czekolada naprawdę uszczęśliwia. Lecz: Kakao zawiera kofeinę, teobrominę, która może wywoływać stany przypominające odurzenie, oraz składnik serotoniny, hormonu szczęścia. Ale w czekoladzie jest go za mało, abyś czuł się naprawdę szczęśliwy – niskie stężenie nie wystarczy.

 1. Sznaps do trawienia

Po posiłku najpierw mały sznaps na lepsze trawienie – niestety nieprawda. W krótkim okresie mięśnie brzucha rozluźniają się, ale jednocześnie alkohol opóźnia trawienie. Pożywienie jest wtedy trawione jeszcze wolniej, a uczucie sytości utrzymuje się dłużej.

 1. Chili spala tłuszcz

Tak, strąk chili jest jednym z produktów, które powodują zwiększone zużycie energii. Jednak efekt jest tak mały, że nie powoduje zrzucania wagi.

Załaduj więcej od Redaktor
 • Zapalenie wątroby – działaj teraz

  Czy znasz zapalenie wątroby? Mam nadzieję, że nie, biorąc pod uwagę, że 80 procent wszystk…
 • Wskazówki dotyczące trądziku różowatego

  Rozważ użycie żelu brymonidynowego Brimonidine to zupełnie inny rodzaj leczenia trądziku r…
 • Tatuaż kruka

  Kruk to majestatyczne stworzenie, które jest często przedstawiane we współczesnej kulturze…
Załaduj więcej w Zdrowie
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Kolor mieszkania wpływa na atrakcyjność

Czy wiesz, że jest coś takiego jak kolor roku? Pantone Color Institute, konsultanci ds. Ko…