Od jakiegoś czasu mówi się, że w centrum Bydgoszczy brakuje biurowców i bloków mieszkalnych z prawdziwego zdarzenia. Co prawda obecnie budują się dwa „giganty” w okolicy Brdy, ale to i tak zbyt mało.

Z najnowszych informacji wynika, że planowana jest budowa nowoczesnych bloków w okolicach centrum. Jeden z budynków ma powstać przy ul. Św. Trójcy, a drugi ul. Chwytowo. Jest to bardzo wyjątkowa okolica, ponieważ wśród niej znajduje się pełno architektonicznych „smaczków”. Plany uzyskały już akceptację urzędu miasta. Dla całej okolicy istnieje już plan zagospodarowania przestrzennego. Podstawową rzeczą, którą deweloper musi spełnić, to wpasowanie wyglądu nowych budynków do otoczenia. Warto zaznaczyć, że pierwszy projekt został już odrzucony przez bydgoskiego konserwatora zabytków, który został przedstawiony przez inwestorów. Jako argument podaje się, że swoim wyglądem i kolorystyką przypominał klawisze fortepianu, co w ogóle nie współgrało z otaczającą go przestrzenią.

Władze miasta wraz z konserwatorem przekazały pewne wytyczne, aby kolejna już propozycja była możliwa do zaakceptowania. Wyzwanie dla dewelopera jest ogromne. Sytuacja przy ul. Św. Trójcy staje się coraz lepsza, okolica pięknieje, ale nadal jest wiele do zrobienia. Władze miasta jednak sukcesywnie dofinansowują remont starych kamienic, który przechodzą kapitalną renowację.

Ładniejsza przestrzeń przyciąga coraz więcej inwestorów i nie chodzi tylko o wielkie firmy szukające biurowców, lecz przede wszystkim deweloperów, które chcą budować luksusowe apartamenty w centru miasta. Jeśli interesują Cię Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz , koniecznie sprawdź ofertę.

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Mieszkanie

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Remont mieszkania z ograniczonym budżetem

Chcesz odnowić swój dom, ale nie chcesz wydawać dużych pieniędzy? Jeśli nie masz pojęcia, …