Google Search Console

Jest to podstawowe narzędzie, bez którego nie może się obejść żaden specjalista SEO. Posiada wiele przydatnych funkcji, których próżno szukać w innych oprogramowaniach. Możemy tam znaleźć dokładne informacje o ruchu organicznym w kontekście fraz kluczowych. Jeszcze większe możliwości daje połączenie ze sobą GSC z Google Analytics.

Bulk HTTP Status & Redirect Checker

Jest to program, który pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Służy on do przede wszystkim do hurtowego odpytywania o nagłówki HTTP adresów do niego wprowadzonych. Jeśli zostanie wykryte przekierowanie, możemy poznać jego pełną ścieżkę. Przydaje się w sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić w Google zaindeksowane podstrony, dzięki czemu otrzymamy informacje o tym, gdzie przeprowadzić poprawki. W prosty sposób możemy więc wyłapać wszelkie strony z błędem 404, które warto przekierować na inny adres. Raporty są dostępne także w formacie CSV.

Scraper Google Chrome

Jedno z podstawowych narzędzi, bez których nie może się obejść żaden pozycjoner. Jest ono bardzo pomocne przy zbieraniu danych na temat podstron. Od pewnego czasu Google ogranicza dane związane z komendą „site:”, należy wysyłać bardziej sprecyzowane komendy, dzięki czemu możemy pozyskać większą ilość informacji. Po wpisaniu komendy wystarczy zaznaczyć opcję „Scrape similar…”, która wyświetli się po kliknięciu prawym przyciskiem (musimy mieć włączony Scraper).

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: Agencja interaktywna Bydgoszcz

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Technologie

Dodaj komentarz

Sprawdź także

BCAA – zwiększenie wytrzymałości mięśni

BCAA posiada wiele przydatnych dla człowieka właściwości. Dostarcza do organizmu różne ami…