Jeśli chcesz refinansować kredyt hipoteczny, będziesz musiał współpracować z rzeczoznawcą nieruchomości. Ludzie refinansują kredyt hipoteczny z wielu powodów. Jedni chcą lepszej stopy procentowej lub niższej miesięcznej raty. Inni refinansują hipotekę, jeśli chcą pożyczyć więcej pieniędzy niż na obecną hipotekę. Sprawdź: mieszkania Bydgoszcz

Jak wygląda taki proces? Jako właściciel mieszkania lub domu wynajmujesz i płacisz za rzeczoznawcę, który przyjeżdża do domu i ocenia wartość twojego domu oraz całej nieruchomości. Ta wycena jest niezwykle ważna, gdy próbujesz refinansować kredyt hipoteczny, ponieważ jest to uczciwa ocena wartości rynkowej twojego domu na podstawie jego wielkości, wieku, stanu, lokalizacji, funkcji i wcześniejszych cen sprzedaży. Jest to istotne i niezbędne, ponieważ sytuacja rynkowa  między momentem zatwierdzenia kredytu hipotecznego a chwilą, kiedy chcesz refinansować swój dom mogła ulec znacznej zmianie. Jeśli cena domu znacznie się zwiększyła lub zmniejszyła od czasu jego zakupu, może to wpłynąć na Twoją zdolność do uzyskania zgody na refinansowanie kredytu hipotecznego.

Co jeśli np. powiększaliśmy dom lub dokonaliśmy licznych remontów? Warto pamiętać, że wycena Twojego domu nie będzie całkowicie odzwierciedlała dokonanych przez Ciebie ulepszeń, ale rzeczoznawca na pewno weźmie to pod uwagę i pozytywnie oceni ten fakt. Jeśli jednak Twój dom nie jest w doskonałym stanie i nie nadążasz za naprawami, rzeczoznawca również to zauważy i nie wróży to zbyt dobrze podczas wyceny.

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Mieszkanie
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Remont mieszkania z ograniczonym budżetem

Chcesz odnowić swój dom, ale nie chcesz wydawać dużych pieniędzy? Jeśli nie masz pojęcia, …