Nie wiesz jak spędzić wakacje? Nudzą cię już wyjazdy w góry, zwiedzanie kolejnych miast? Warto spróbować czegoś nowego! Coraz modniejszym sposobem na aktywne spędzanie czasu są rejsy jachtem po Bałtyku. Podczas rejsu nie tylko odwiedzasz ciekawe i piękne miejsca, poczujesz wolność i spokój, odpoczniesz od codziennego chaosu i codziennej bieganiny. Nikt nie będzie ci przeszkadzał, kazał załatwiać innych spraw.

Zatem jak się przygotować do pierwszego w życiu rejsu, co ci się przyda w czasie tej wyprawy? Każdy wyjazd automatyczne kojarzy nam się z pakowaniem dużych walizek na kółkach. Jednak na rejs pakujemy się w torby podróżne, które po wypakowaniu można złożyć. Pamiętajmy, że kajuty to nie są pokoje hotelowe z garderobą, są mniejsze, a ich powierzchnia jest ograniczona. Przydadzą się również ubrania nieprzemakalne – spodnie wodoodporne, krótkie kalosze, kurtka nieprzemakalna, czapka. Poza tym pakujemy wszystko to, co zabieramy w każdą podróż, czyli akcesoria higieniczne, aparat, lekka odzież, bielizna, wygodne obuwie.

Jak śpi się na takiej wyprawie? Na jeziorach zawija się do portu, ale żeglując po Bałtyku płynie się w dzień jak i w nocy. Kolejna różnica między wyprawą rejsową a wakacjami na lądzie jest przyrządzanie posiłków. Każdy z uczestników wyprawy przygotowuje posiłek w tak zwanym systemie wachtowym. Posiłki oczywiście jada się wspólnie. Rejsy morskie, to doskonała przyjemność i niezapomniana przygoda. Stajemy się załogą jachtu, wspólnie organizujemy sobie czas, w wolnych chwilach śpiewamy szanty, prowadzimy długie rozmowy. Taki rejs to wyjątkowa wyprawa, która na pewno pozostanie w naszej pamięć.

  • Czy wiesz co to wykusz?

    Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
  • Naturalne odmładzanie – lifting hybrydowy

    Starzenie, to naturalny proces, którego widocznym efektem są m.in. zmarszczki. Wraz z lata…
  • Ekologiczne budownictwo

    O ekologii mówi się dzisiaj naprawdę wiele, z roku na rok wzrasta także świadomość społecz…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czy wiesz co to wykusz?

Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…