Wysokiej jakości kostium kąpielowy powinien wyglądać nie tylko świetnie, ale także powinien być wytrzymały, rozciągliwy i mieć odporną na wodę tkaninę. Dla większości mężczyzn i kobiet kostiumy kąpielowe posiadają różne tkaniny – w tym materiały naturalne i syntetyczne.

Nylon

Wybierając dla siebie kostium kąpielowy istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on zawierał właśnie nylon. To lekkie włókno oferujące wiele rozciągliwych i obfitych właściwości pochłaniających wilgoć, co zapewnia szybki czas schnięcia. Z drugiej strony, strój kąpielowy z nylonu może blaknąć po dłuższym nasłonecznieniu.

Spandex

Spandex nadaje się do wielu nowoczesnych strojów kąpielowych, chociaż zazwyczaj nie jest to jedyna tkanina, a raczej mieszanka ich. Spandex wyszczupla sylwetkę, ale chlor obecny w wodzie z czasem wpływa na elastyczność materiału.

Poliester

Poliester, prawie tak popularny w strojach kąpielowych, jak inne materiały, wygląda jak nylon, ale jest cięższy i nie tak bardzo rozciągliwy. Nowoczesny tereftalan polibutylenu lub PBT obecny w poliestrze zmniejsza absorpcję, przyspiesza czas schnięcia i wzmacnia elastyczność.

Klasyczna bawełna

Początkowo to właśnie z tej tkaniny wykonywane były stroje kąpielowe, wybierając go możesz choć na chwilę przenieść się do dawnych czasy. Komfortowe i retro-szykowne, bawełniane stroje kąpielowe nie są tak przystosowane do kształtu figury, ich reakcja na chlor nie jest też najlepsza.

Najnowocześniejsze kąpielówki

Nowoczesne męskie i damskie stroje kąpielowe czasami mogą być problematyczne. Tkaniny przeźroczyste charakteryzują się tysiącami małych otworów, które pozwalają na lekką penetrację, ale na oko wyglądają na nieprzepuszczające, gdy ściśle przylegają do skóry. Na przeciwległym końcu spektrum tkanin znajdują się takie które chronią przed promieniowaniem słonecznym, przeznaczone specjalnie dla ludzi o jasnych karnacji, dla dzieci i entuzjastów outdooru, dobrze oddziaływające na promieniowanie ultrafioletowe. Materiały te są klasyfikowane przez współczynnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym w skali od 15 do 50 lub powyżej.

Niezależnie od tego z jakiego materiału wybierzemy nasz strój kąpielowy, najważniejsze to to aby czuć się w nim po prostu dobrze, komfortowo i żeby nie płacić za niego horrendalnych kwot, ponieważ nie zawsze to co jest drogie musi być faktycznie z najwyższej półki.

 

 

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Turystyka
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Kolor mieszkania wpływa na atrakcyjność

Czy wiesz, że jest coś takiego jak kolor roku? Pantone Color Institute, konsultanci ds. Ko…