Kruk to majestatyczne stworzenie, które jest często przedstawiane we współczesnej kulturze. Tradycyjnie kruk ma negatywne konotacje, zwykle kojarzone ze śmiercią – często widywany na polu bitwy z poległymi żołnierzami. Te konotacje wywodzą się od obrazu kruka jako padlinożercy, który, choć jest prawdziwy, przedstawia tylko bardzo ograniczone przedstawienie wdzięku tego ptaka. Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz

Chcielibyśmy spojrzeć na kruka z innej perspektywy – takiej, która docenia jego wspaniałość za to, czym naprawdę jest.

Niewiele osób znane, kruk jest bardzo inteligentnym stworzeniem. Kruki można nawet nauczyć mówić! Dlatego tatuaż kruka jest równie powiązany z tym, że ta osoba jest dość inteligentna. Tatuaż kruka w pewien sposób skrywa tajemnicę, o którą zwykle proszą osoby dość powściągliwe. Mówiąc słowami byłego prezydenta USA Theodore’a Roosevelta, ten tatuaż jest zdecydowanie dla tych, którzy „mówią cicho i niosą duży kij”.

Wiele kultur przedstawia kruka jako strażnika tajemnic. Skandynawowie wierzyli, że Odyn był Bogiem Krukiem, którego dzieci potrafiły same zamienić się w kruki. Wierzyli, że te dzieci szepczą mu do ucha poległych żołnierzy i zabiorą ich do Walhalli – wiecznego raju. W ten sposób kruki mają ukryty pozytywny wpływ na śmierć, a nie tradycyjnie kojarzoną z nią negatywność, którą przynoszą.

Tatuaże kruków mogą wahać się od bardzo złożonych do dość prostych, w zależności od twoich preferencji. Niemniej jednak szczegóły potrzebne do stworzenia pięknego tatuażu w kształcie kruka są dość skomplikowane i dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Pielęgnacja tatuażu jest nadrzędną częścią każdego tatuażu, zwłaszcza tak szczegółowego.

Kruk jest również znany jako posłaniec i jest pokazany w odniesieniach biblijnych. Noe wysłał kruka, aby sprawdzić, czy wody powodziowe rzeczywiście cofają się. Legenda głosi, że kiedy kruk nie powrócił, Bóg zmienił jego pióra na czarno jako kara za niepowodzenie.

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Zdrowie
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Kolor mieszkania wpływa na atrakcyjność

Czy wiesz, że jest coś takiego jak kolor roku? Pantone Color Institute, konsultanci ds. Ko…