Badania dziesiątek tysięcy uczniów szkół średnich wykazały, że uczniowie, którzy studiowali języki obce, osiągają lepsze wyniki z innych przedmiotów. Dodatkowe badania wykazały, że wyniki umiejętności poznawcze rozwijają się wraz z długością czasu studiowania języka obcego. Jeśli więc chcesz, aby Twoje dziecko dobrze się uczyło, zachęć je do nauki języka obcego. Można też skorzystać z pomocy specjalistów i zapisać swoje dziecko na kurs japońskiego Bydgoszcz.

Przez wiele lat ludzie wierzyli, że nauka drugiego języka wprowadzi dziecko w błąd i zakłopotanie. Teraz badania pokazują, że dzieci uczące się języka obcego osiągają lepsze wyniki w swoim ojczystym języku niż uczniowie niebędący dwujęzyczni. Określono to na podstawie standardowych testów. Ponoć dzieci uczące się drugiego języka zaczynają czytać wcześnie. Ponadto dzieci dwujęzyczne lepiej rozpoznawały zdania niepoprawne gramatycznie niż osoby jednojęzyczne.

Wszyscy słyszeliśmy, jak dzieci opisywane są jako „gąbki” do nauki języka. Badania pokazują, że istnieje tzw. okres krytyczny na przyswojenie języka, kiedy mózg jest przygotowany głównie nastawiony na naukę i pochłanianie wszystkiego co nas otacza. Po okresie dojrzewania nasza zdolność do nauki drugiego języka jest zmniejszona.

Badania pokazują, że w wieku 8-12 miesięcy dzieci zaczynają skupiać się na dźwiękach, które pojawiają się w ich ojczystym języku i mniej skupiają się na językach obcych. Jeśli jednak dzieci są w większym stopniu narażone na inny język, zachowują zdolność rozróżniania obcych dźwięków.

Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Edukacja
Komentowanie wyłączone

Sprawdź także

Remont mieszkania z ograniczonym budżetem

Chcesz odnowić swój dom, ale nie chcesz wydawać dużych pieniędzy? Jeśli nie masz pojęcia, …