Powoli zbliża się wrzesień, okres urlopowy się kończy, a młodzi amatorzy wędek muszą wracać do szkoły. Nad wodą robi się więc zdecydowanie ciszej, jest mniejszy ruch, a to zdecydowanie zwiększa nasze szanse na dobry połów.

Okres jesienny zazwyczaj kojarzy się z łowieniem drapieżników i są ku temu realne przyczyny. Kiedy woda nie jest już tak nagrzana jak w okresie letnim, to aktywność żerowa szczupaków, okoni oraz sandaczy wzmaga się. Fakt ten nie świadczy jednak, że jest to czas wyłącznie na drapieżniki. Druga połowa września oraz październik, to również dobry okres dla amatorów spokojnego połowu. Bardzo dobrze łowi się karpie oraz leszcze. Wyczuwają one zbliżającą się zimę i okres magazynowania pokarmu, więc chętniej go pobierają. Kolejnym plusem okresu jesiennego jest fakt, że z powodzeniem można łowić przez cały dzień, a nie wyłącznie w czasie świtu oraz wieczorami.

Oczywiście trzeba również zwrócić uwagę na miejsce połowu. Jeśli zdecydujemy się na połów drapieżników, to znajdziemy ich tam gdzie pływa drobnica. W słoneczny dzień będą one pływać jeszcze przy powierzchni, jednakże z każdym dniem będzie robić się coraz chłodniej i ryby będą przebywać w głębszych partiach wody, ze względu na utrzymującą się tam temperaturę. Mało doświadczony wędkarz powinien przed połowem zaobserwować starszych, którzy na pewno znacznie lepiej wybiorą miejsce połowu. Nie zapomnijmy, że przyda się również ocieplana odzież wędkarska, ponieważ wieczory będą już naprawdę chłodne.

Łowiąc jesienią, nie powinno się oszczędzać zanęty, ponieważ ryby żerują cały dzień. Warto ubogacić ją w białe robaki, inki bądź pęczak, groch lub kukurydza.

Jeśli tylko nadarzy się sposobność, to warto wybrać się w okresie jesiennym na ryby i wykorzystać ostatnie ładne dni.

 • Wybory konsumenckie

  Marketing to ciężki kawałek chleba. W przypadku marek lub produktów typowo polskich lub ty…
 • Czym jest thalasoterapia?

  Chętnie jeździmy nad morze, nawet nasz krajowy Bałtyk. Nie wszyscy jednak mają świadomość …
 • Metodyka alergologa i dermatologa

  W organizmie ludzkim i w jego otoczeniu istnieje pole elektromagnetyczne. EKG, EEG –…
Załaduj więcej od Redaktor
 • Nici z transferu reprezentanta Francji

  Aenean ligula nunc, accumsan quam, lobortis fringilla, massa. Maecenas pellentesque dolor.…
 • Szykuje się rewolucja w składzie Bayernu

  Duis porttitor vel, eros. Mauris nec adipiscing elit. Nam sed porta eget, neque. Pellentes…
Załaduj więcej w Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Wybory konsumenckie

Marketing to ciężki kawałek chleba. W przypadku marek lub produktów typowo polskich lub ty…