Wyspa Barreta, zwana również Bezludną, jest najdalej wysuniętym na południe miejscem Portugalii. Nieprzypadkowo zwana jest bezludną, ponieważ znajduje się tam jedynie restauracja i jeden mieszkaniec – cała reszta to przyroda oraz cisza.

Sytuacja może się jednak zmienić, ponieważ właśnie ze względu na małą ilość turystów, każdego roku rośli liczba urlopowiczów. Nie może jednak dziwić taki trend, ponieważ wiele osób ucieka od zgiełku, który panuje na większości plaż.

Barreta zaskakuje pięknem, spokojem i przyrodą. Wiele osób chwali również tamtejszą kuchnię. Wszystko to za sprawą jedynej restauracji o nazwie Estamine. Jej właściciel jest jedynym mieszkańcem wyspy. Ze względu na brak miejsc hotelowych, turyści odwiedzają wyspę tylko na kilka godzin. Estamine jest uważana za jedną z najlepszych portugalskich restauracji, więc cena nie powinna jednak szokować. Za posiłek trzeba zapłacić tam ok 50 euro. Można tam zakosztować lokalnej kuchni, gdzie nie może zabraknąć owoców morza, wykwintnych deserów oraz świeżych soków.

Podczas spożywania posiłku można podziwiać lokalną przyrodę, piękną plażę oraz charakterystyczną latarnię morską. Dodatkowa atrakcją jest również powrotna podróż promem w blasku księżyca.

  • Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

    Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…
  • Refinansowanie domu

    Jeśli chcesz refinansować kredyt hipoteczny, będziesz musiał współpracować z rzeczoznawcą …
  • Czy wiesz co to wykusz?

    Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…