Ostatnia dekada przyniosła poprawę w wielu dziedzinach życia. Wszystko to stało się dzięki rozwojowi technologii cyfrowej. Energetyka również podlega generalnym zmianom, co powoduje „rewolucyjną konwergencję”. Wciąż zmieniające się środowisko wymusza odpowiedniego przygotowania do tych zmian. Jeśli zbagatelizuje się tę sprawę, to konsekwencje tego mogą być naprawdę poważne. Z tego powodu przed energetyką swoją istotne wyzwania.

Wokół nas wyrosły inteligentne systemy produkcyjne, media społecznościowe, tablety, smartfony, co świadczy, że rewolucja cyfrowa sięga każdej sfery życia. Podobnie dzieje się w energetyce, gdzie wszystkie innowacje składają się na „rewolucję”, która wpływa na decentralizację infrastruktury i klienci mają realny wpływ na model zużycia energii (zależne od zapotrzebowania i specjalnie dopasowany do potrzeb). Jeśli zainteresował Cię ten temat, warto sprawdzić Audyt energetyczny Bydgoszcz

Warto zwrócić szczególną uwagę, że wszystko to wiąże się ze stale zwiększającym się zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Pomijając już wyżej wymienione urządzenia elektroniczne, to świat coraz bardziej oczekuje samochodów z takim napędem. Rynek cały czas się rozwija, lecz cały czas około 2 miliardy ludzi na ziemi nie ma dostępu do energii elektrycznej. Ogromnym wyzwaniem dla naszych czasów jest, żeby rozwiązać ten problem.

Rewolucja cyfrowa otwiera wiele możliwości. W dłuższej perspektywie doprowadzi ona do zmiany paradygmatów w funkcjonowaniu społeczeństwa, codziennym życiu i sferze ekonomicznej.

Obecnie zauważyć można takie specjalne sfery, w których zmiany zachodzą najszybciej. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że następuje bardzo szybki rozwój technologii zasilania elektrycznego w dziedzinie motoryzacji oraz kwestii grzewczej. Kolejną rzeczą, którą można zaobserwować, to rozwój energii odnawialnej oraz jej magazynowania. Wpływa to na decentralizację elektrowni (wcześniej podlegaliśmy modelowi z centralną elektrownią). Bardzo ważną kwestią dla odbiorców prądu jest również rozwój inteligentnych urządzeń pomiarowych i nowoczesna infrastruktura sieciowa. Posiadamy więc więcej informacji nt. jej dostarczania, dzięki czemu możemy w świadomy sposób kontrolować jej zużycie i ograniczyć koszta.

 • Czy wiesz co to wykusz?

  Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
 • Naturalne odmładzanie – lifting hybrydowy

  Starzenie, to naturalny proces, którego widocznym efektem są m.in. zmarszczki. Wraz z lata…
 • Ekologiczne budownictwo

  O ekologii mówi się dzisiaj naprawdę wiele, z roku na rok wzrasta także świadomość społecz…
Załaduj więcej od Redaktor
 • Wybory konsumenckie

  Marketing to ciężki kawałek chleba. W przypadku marek lub produktów typowo polskich lub ty…
 • Kradzieże w internecie

  Weebly traci 43 miliony rekordów z danymi użytkowników Użytkownicy kreatora stron internet…
 • Co zyskamy dzięki drukowi wielkoformatowemu?

  Co rzeczywiście zyskamy decydując się na profesjonalnie wykonany druk wielkoformatowy? Ocz…
Załaduj więcej w Technologie

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czy wiesz co to wykusz?

Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…