Z roku na rok rośnie liczba osób pragnących zdobyć prawo jazdy Bydgoszcz jest miastem, w którym działa wiele ośrodków szkoleniowych umożliwiających nabycie odpowiednich umiejętności i wiedzy. Niestety, jak to zwykle bywa, bogata oferta – prócz oczywistych zalet – ma też swoje wady, którymi są nierzetelne firmy. Na szczęście jest to zdecydowana mniejszość na rynku i w większości stosunkowo łatwo je rozpoznać, dzięki czemu unikniemy wielu rozczarowań oraz ponoszenia niepotrzebnych kosztów.

Wybór właściwego ośrodka szkoleniowego – chociaż stanowi pierwszy krok na drodze do uzyskania uprawnień – jest jednym z najważniejszych elementów przygotowywania się do egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dlatego dokonując nie należy się spieszyć… Często próbuje się przyciągać klientów np. ceną. Analizując taką ofertę powinniśmy sobie zadać pytanie dlaczego ośrodek próbuje konkurować ceną. W końcu renomowana placówka dostarczająca usługi najwyższej jakości raczej nie cierpi na deficyt klientów, po co w takim razie miałaby się decydować na obniżenie ceny, aby ich przyciągać? Z tego względu jest to domena szkół, które albo dopiero wchodzą na rynek, albo się na tym rynku nie sprawdzają. A takie pozorne oszczędności z biegiem czasu mogą okazać się niezwykle kosztowne – zarówno od strony finansowej, jak i zdrowia psychicznego. Frustracje, nieporozumienia, problemy z wyegzekwowaniem postanowień umowy, czy zapewnieniem właściwego poziomu nauczania będę jeszcze większym stresem niż sam egzamin. Egzamin, którego pewnie nie zdamy (niektóre z OSK działających na terenie Bydgoszczy mogą „pochwalić się” zdawalnością na poziomie 10-15%…), a na dodatek – bez zmiany dotychczasowych instruktorów – nie będziemy się w stanie skutecznie przygotować do poprawki.

Dlatego dokonując wyboru nie działajmy pod wpływem impulsu, ani nie dajmy się zwieść wszelkim obniżkom, promocjom, ani innym „super ofertom”. Postawmy na opinie i weryfikowalne fakty. Pomocny może być tu przede wszystkim coroczny ranking OSK publikowanych przez Urząd Miasta. Wnioski każdy wyciągnie sam…

  • Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

    Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…
  • Refinansowanie domu

    Jeśli chcesz refinansować kredyt hipoteczny, będziesz musiał współpracować z rzeczoznawcą …
  • Czy wiesz co to wykusz?

    Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Różne

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czym jest odpowiedzialność społeczna biznesu?

Wiele ostatnio mówi się o misji i wartości przedsiębiorstw, lecz nie tylko w kategoriach s…