Chyba nikt nie ma wątpliwości, że o zdrowie należy dbać. Nie chodzi już tylko o uprawianie sportów oraz prawidłowe odżywianie, lecz o warunki, gdzie spędzamy sporo czasu, czyli w pracy. Nasze zajęcia zawodowe często wymagają od nas bycia w ciągłej gotowości, dźwigania ciężkich przedmiotów lub przebywanie w wymuszonej pozycji. Nie jest nam obcy również stres, który powoduje bóle głowy, biegunkę oraz brak apetytu. Jeśli zdarza się to notorycznie i nie próbujemy załagodzić objawów, to grozi nam nawet zawał serca. Konsekwencje dźwigania ciężkich rzeczy również mogą okazać się brzemienne w skutkach – trwałe uszkodzenia ciała.

Czy szukając pracy zwracamy uwagę na warunki tam panujące? Zazwyczaj jednak nie mamy możliwości kierować się naszą wygodą i dobrem. Nieergonomiczne stanowiska pracy, to niestety cały czas standard. Warto jednak zdać sobie sprawę, że właśnie z tego powodu powstały ośrodki medycyny pracy, które obligują pracodawców do wysyłania pracowników na badania profilaktyczne. Ośrodek medycyny pracy Bydgoszcz zajmuje się właśnie takimi badaniami, które mają na celu przebadanie pacjenta pod kontem predyspozycji na dane stanowisko, aby w jak największym stopniu wykluczyć niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu.

Według specjalistów, kobiety które na co dzień wykonują stresujące zajęcie, są o 43% bardziej podatne na nadciśnienie oraz zawał, niż kobiety mające spokojniejszą pracę. Eksperci jednak nie mają dobrych wiadomości, ponieważ nieuchronne wydaje się, to, że kolejne pokolenia będą musiały pracować jeszcze dłużej, a kryzys demograficzny zmusi nas do traktowania inwestycji zdrowotnych jako sposób na utrzymanie produktywności.

  • Czy wiesz co to wykusz?

    Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…
  • Naturalne odmładzanie – lifting hybrydowy

    Starzenie, to naturalny proces, którego widocznym efektem są m.in. zmarszczki. Wraz z lata…
  • Ekologiczne budownictwo

    O ekologii mówi się dzisiaj naprawdę wiele, z roku na rok wzrasta także świadomość społecz…
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Turystyka

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czy wiesz co to wykusz?

Nowoczesne domy często wyróżniają się minimalistyczną i stosunkowo oszczędną w formie brył…