Chyba nikt nie ma wątpliwości, że o zdrowie należy dbać. Nie chodzi już tylko o uprawianie sportów oraz prawidłowe odżywianie, lecz o warunki, gdzie spędzamy sporo czasu, czyli w pracy. Nasze zajęcia zawodowe często wymagają od nas bycia w ciągłej gotowości, dźwigania ciężkich przedmiotów lub przebywanie w wymuszonej pozycji. Nie jest nam obcy również stres, który powoduje bóle głowy, biegunkę oraz brak apetytu. Jeśli zdarza się to notorycznie i nie próbujemy załagodzić objawów, to grozi nam nawet zawał serca. Konsekwencje dźwigania ciężkich rzeczy również mogą okazać się brzemienne w skutkach – trwałe uszkodzenia ciała.

Czy szukając pracy zwracamy uwagę na warunki tam panujące? Zazwyczaj jednak nie mamy możliwości kierować się naszą wygodą i dobrem. Nieergonomiczne stanowiska pracy, to niestety cały czas standard. Warto jednak zdać sobie sprawę, że właśnie z tego powodu powstały ośrodki medycyny pracy, które obligują pracodawców do wysyłania pracowników na badania profilaktyczne. Ośrodek medycyny pracy Bydgoszcz zajmuje się właśnie takimi badaniami, które mają na celu przebadanie pacjenta pod kontem predyspozycji na dane stanowisko, aby w jak największym stopniu wykluczyć niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu.

Według specjalistów, kobiety które na co dzień wykonują stresujące zajęcie, są o 43% bardziej podatne na nadciśnienie oraz zawał, niż kobiety mające spokojniejszą pracę. Eksperci jednak nie mają dobrych wiadomości, ponieważ nieuchronne wydaje się, to, że kolejne pokolenia będą musiały pracować jeszcze dłużej, a kryzys demograficzny zmusi nas do traktowania inwestycji zdrowotnych jako sposób na utrzymanie produktywności.

Załaduj więcej od Redaktor
  • Czy reklamy wpływają na nasz ubiór?

    Wszyscy wiemy jak ogromny wpływ w dzisiejszym życiu wywiera na nas reklama. Zadając sobie …
  • Żeglowanie jako hobby i styl życia

    Chęć poczucia się zupełnie wolnym wyzwanie albo też przyjacielska rywalizacja wszystkie te…
  • W dobrzyckim pałacu

    Historia dobrzyckiego pałacu sięga średniowiecza. Dobrzycę i jej właścicieli Dobrzyckich h…
Załaduj więcej w Turystyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także

Czy reklamy wpływają na nasz ubiór?

Wszyscy wiemy jak ogromny wpływ w dzisiejszym życiu wywiera na nas reklama. Zadając sobie …